آيت‌الله نوري همداني با هشدار به غربي‌ها و اتحاديه اروپا، گفت: ملت ايران هيچ توجه و اعتنايي به تحريم‌ها ندارد و در صورت لزوم مي‌توانيم با اقتدار تنگه هرمز را ببنديم.

به گزارش مركز خبر حوزه‌، اين مرجع تقليد در ديدار جمعي از نيروهاي زميني و دريايي سپاه پاسداران و جوانان حامي جنبش‌هاي اسلامي منطقه از کشورهاي آسياي شرقي، اظهاركرد: کرامت، عزت و شرافت سه رکن اساسي است که در اسلام براي ارزش گذاري انسان به کاربرده شده است.

وي با اشاره به آيات قرآن کريم مبني بر عزت و عظمت انسان، افزود: خداي متعال انسان را موجودي ممتاز و با ارزش خلق کرده است؛ به طوري که با عنوان خليفه در روي زمين مورد خطاب قرار داده است.

اين مرجع تقليد با بيان اينکه حکومت‌ها بايد به انسان‌ها به ديده عظمت و احترام بنگرند، تصريح کرد: حکومت‌ها بايد به انسان‌ها به ديده عظمت و احترام بنگرند؛ زيرا اين ارزش گذاري در روايات و آيات الهي مورد تاکيد قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: حضرت علي (ع) در رابطه با رفتار حاکمان با مردم نامه اي را به مالک اشتر نوشتند که در اين نامه نحوه مديريت جامعه را بيان مي‌فرمايند؛ که اين نامه در سازمان ملل به عنوان منشور اخلاقي حاکمان نگهداري مي‌شود.

آيت الله نوري همداني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خون آشام بودن برخي دولت‌هاي منطقه، اظهاركرد: حکومت‌ها بايد جان و مال مردم را محترم بشمارند و امنيت همه جانبه آنان را فراهم کنند و بي دليل متعرض آنها نشوند.

وي با اشاره به اين که امنيت، عدالت و محبت از جمله مولفه‌هايي است که هر حکومتي براي دوام خود بايد به آن پايبند باشد، تصريح کرد: در کشور‌هاي منطقه مردم تحت سيطره ديکتاتورهايي قرار دارند که سرسپرده و گوش به فرمان آمريکا و استکبار هستند، از اين رو هيچ گونه امنيتي ندارند.

آيت الله نوري همداني تاکيد کرد: برپايي عدالت و احقاق حقوق مردم از وظايف حکومت‌ها و دولت‌ها است و اگر دولتي در اين بخش‌ها کوتاهي کند، در پيشگاه خداوند مسئول است.

وي، حرکت در مسير بيداري اسلامي را مسئله‌اي حياتي ذکر کرد و گفت: مردم قرن‌ها تحت سلطه استکبار و استبداد بودند، اما با پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره) بيدار شدند و عليه حکومت‌هاي جبار مستبد بپا خواستند.

اين مرجع تقليد با بيان اينکه انقلاب‌هاي منطقه رو به پيروزي نهايي هستند، افزود: امروز مقام معظم رهبري به عنوان پرچمدار بيداري اسلامي در منطقه محسوب مي‌شوند و انقلاب اسلامي جان دوباره‌اي به انقلاب‌ها داده است.

آيت‌الله نوري همداني با بيان اينکه ديکتارتوهاي منطقه بايد از سرنوشت همنوعان خود عبرت بگيرند، ياد آور شد: سرسپردگان آمريکا و غرب بايد از فرجام ديکتاتورهايي همچون حسني مبارک، بن علي، قذافي و صالح درس عبرت بگيرند و به خواسته ملت‌هاي خود جواب مثبت دهند، در غير اين‌صورت عاقبت آن سقوط و نابودي است.

وي در پايان با اشاره به تحريم نفت ايران از سوي غربي‌ها و اتحاديه اروپا، تاکيد کرد: ملت مسلمان ايران به اين تحريم‌ها توجه و اعتنايي ندارد، و نظام اسلامي به پشتوانه همين ملت مي‌تواند در صورت لزوم با اقتدار تنگه هرمز را ببندد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.