عصر ایران - روزهای 7 و 8 مرداد در سال های دور اخباری از تامین بودجه برای مراسم سوگواری امام حسین در مجلس شورای ملی و اعلامیه وزارت بهداری برای سفر نکردن به مکه به علت شیوع وبا و طاعون را در آرشیو مطبوعات دارد. در دهه 40 هم خبر محرومیت بازیکنان شاهین در این روزها منتشر شد و پس از انقلاب هم، روز هفتم مرداد ماه خبر خروج بنی صدر از ایران در مطبوعات منتشر شد.

مخارج روضه خوانی مقام منیع مجلس مقدس شورای ملی

روزنامه اطلاعات 7 مرداد 1306

نظر به اینکه در سنوات گذشته اقامه عزاداری و سوگواری حضرت خامس آل عبا علیه الصلوه و السلام، در سه روز آخر ماه صفر در مجلس شورای ملی برقرار می گردیده و محلی مخصوص برای مخارج آن خارج از بودجه منظور بوده و در هذه السنه در آن محل به قدر ضرورت وجهی موجود نیست و با علاقمندی شدیدی که آقایان نمایندگان عظام به اجرای مراسم عزاداری در سه روزه آخر صفر دارند، اداره مباشرت مجلس به قید فوریت، ماده واحده ذیل را پیشنهاد نموده و تصویب آن را استدعا دارد:

ماده واحده. مجلس شورای ملی به اداره مباشرت اجازه و اعتبار می دهد برای اقامه عزاداری حضرت خامس آل عبا علیه الصلوه و السلام به حدود معمول سنه ماضیه 1305 در سه روز ماه صفر هذه السنه 1306 اجراء وظیفه نموده بعد از وضع محل مخصوص که در هذه السنه موجود است و خواهد بود، مبلغ دو هزار و پانصد تومان از وزارت از وزارت مالیه، علاوه بر بودجه مصوب مجلس دریافت دارد. کیخسرو شاهین.


اعلامیه وزارت بهداری برای لغو سفرهای حج

روزنامه اطلاعات 8 مرداد 1330

به طوریکه اهالی محترم ضمن اخبار بعضی از جراید و رادیوها اطلاع حاصل نموده اند اخیرا در شبه جزیره عربستان بیماری طاعون بروز نموده است و گذشته از طاعون ، بیماری وبا نیز در عربستان ساری شده است. با کمال تاسف طبق خبری که امروز از طریق کنسولگری ایران در جده به به وزارت امور خارجه رسیده است، بیماری خطرناک وبا هم در مکه معظمه سرایت نموده و همه روزه تلفاتی وارد می آورد. بنا براین وزارت بهداری به منظور تامین بهداشت زائران محترم، مقتضی و صلاح می داند همانطوری که در بعضی ممالک اسلامی هم عملی شده، تا مرتفع شدن موجبات خطر عجالتا زائران محترم از مسافرت جدا خودداری و تا تعیین تکلیف قطعی تامل فرمایند.

وزیر بهداری.


6 بازیکن تیم شاهین محروم شدند

روزنامه اطلاعات 7 مرداد 1343

امروز فدراسیون فوتبال به جای شش نفر از بازیکنان تیم شاهین که به عنوان اعتراض نسبت به کادر سرپرستی تیم از رفتن به شوروی خودداری کرده بودند، برای شش نفر دیگر از بازیکنان تهران گذرنامه و برگه خروج گرفت تا عصر امروز برای الحاق به تیم ملی در شوروی حرکت کنند. شش نفری که از رفتن به شوروی خودداری کردند عبارتند از آقایان: حمید شیرزادگان، همایون بهزادی، حمید برمکی، حمید جاسمیان، مهراب شاهرخی و عزت الله وطنخواه.

شش نفری که به جای آنان انتخاب شدند عبارتند از آقایان: امینی خواه، سعیدی، عادلخانی، گودرزی، علم و صباغ.

امروز در فدراسیون فوتبال گفته می شد فدراسیون برای اجرای قوانین آماتوریزم و جلوگیری از تکرار این حوادث تصمیم دارد این شش نفر را برای مدت دو سال از شرکت در مسابقات و باشگاه شاهین را برای یک سال از حضور در مسابقات محروم کند.


بنی صدر به فرانسه گریخت

روزنامه اطلاعات 7 مرداد 1360

یک هواپیمای 707 نیروی هوایی پس از آنکه در ساعت 22.45 شب گذشته ربوده شد، به سوی قبرس و آتن به پرواز درآمد و ساعاتی بعد اعلام شد که ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور معزول ایران با این هواپیما از ایران گریخته و از دولت فرانسه تقاضای پناهندگی سیاسی کرده است.

هواپیماهای شکاری نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با پرواز جت 707 نیروی هوایی، آن را تعقیب کردند تا به بازگشت وادارند ولی قبل از آنکه هواپیماهای شکاری به هواپیمای ربوده شده برسند از مرز ایران خارج شد.


خبرگزاری پارس گزارش داد بر اساس اطلاعات کسب شده از منابع موثق ، خلبان هواپیمای مزبور خلبان شاه معدوم بوده است که پس از فرار شاه از ایران با تظاهر به طرفداری از انقلاب اسلامی و به امید به کار گرفته شدن از سوی ضد انقلاب در مناسبت های دیگر، هواپیمای حامل شاه را از مصر به ایران پرواز داد.

خبرگزاری های جهان صبح امروز گزارش داده اند که بنی صدر با هواپیمای ربوده شده در پایگاه هوایی "اورو" در خارج پاریس به زمین نشست. خبرگزاری فرانسه نیز از پاریس گزارش داده است که وزارت روابط خارجی فرانسه، ورود بنی صدر به فرانسه و پناهندگی او را تایید کرده و اعلام داشته که دولت فرانسه به بنی صدر پناهندگی سیاسی اعطا کرده است.

وزارت روابط خارجی غرانسه اعلام کرد، هواپیمای نظامی که که رئیس جمهوری سابق با آن به فرانسه آمده است به دولت ایران پس داده خواهد شد.

حجت الاسلام ری شهری رئیس دادگاه های انقلاب ارتش، صبح امروز گفت: خلبانی که بنی صدر را فراری داده سرهنگ معزی نام داشته که با حکم دادگاه انقلاب ارتش کنار گذاشته شده ولی بدون مجوز بار دیگر به کار گرفته شده بود.
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.