196641-204810.jpgخبرگزاری رسا ـ معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که رهبر انقلاب در بسیاری از امور حتی جلسات سه تا چهار ساعته با مسؤولان ارشد دارند، گفت: رهبرمعظم انقلاب اسلامی روزی 16 تا 17 ساعت کار مفید انجام می دهند و مسائل و مشکلات را به جد پیگیری می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در گردهمایی علما و روحانیان مازندران که در مصلای امام خمینی (ره) مرکز استان برگزار شد، با اشاره به این که شیعه در تاریخ همواره مورد ستم و اذیت و آزار دشمنان قرارگرفته است، گفت: دشمنان همواره شیعه را مورد هجمه قرار داده اند. وی از شیعه به عنوان اصیل ترین جریان دینی در تاریخ اسلام یاد کرد و افزود: با وجود همه توطئه ها و تلاش های دشمنان برای ضربه زدن به شیعه، این جریان با اقتدار به حیات خود ادامه داده است.

مروی ادامه داد: شیعه در برابر همه دشواری ها و تنگناهای دوران به عنوان یک جریان اصیل، ریشه دار، عمیق و تأثیرگذار باقیمانده و می درخشد و امروز نیز به عنوان اصلی ترین جریان اسلامی روز حیات دارد.

معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مهم ترین عامل اقتدار و عزت امروز شیعه را تلاش های روحانیت و علمای شیعه در تاریخ برشمرد و ادامه داد: تلاش و از خودگذشتگی های فقهای دینی زمینه گسترش و رشد شیعه را فراهم کرده است.

 وی با بیان این که در مقاطع مختلف و بحران های به وجود آمده جریان اصیل شیعه با اقتدار باقی مانده است، افزود: در دوران غیبت کبری شیعه با یک بحران عمیق اعتقادی مواجه شد و حتی عده ای نیز به دنبال فرقه های دیگری رفتند، اما جریان اصیل شیعه همچنان با قدرت باقیماند و توانست از همه این بحران ها سربلند بیرون بیاید.

مروی با اشاره به این که این حضور و اصالت بخشی به جریان مرجعیت با تلاش های ائمه معصومین(ع) و عالمان دینی بنیان نهاده شد، گفت: اگر عالمان دینی نبودند مردم نسبت به دین آگاهی مناسبی نداشتند.

 وی با بیان این که جریان روحانیت و عالمان دینی از سوی ائمه اطهار(ع) بنیان نهاده شد، ادامه داد: توجه و اعتماد مردم به روحانیت مرهون تلاش های امام صادق و امام باقر(ع) است.

معاون امور ارتباطات حوزوی دفتر رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود با تأکید بر این که روحانی که از معارف و معلومات دینی بی بهره باشد برای جامعه مفید نخواهد بود، افزود: یک مبلغ دینی باید به قرآن، تفسیر کلام الهی و همچنین بحران های فکری، اعتقادی، سیاسی و اقتصادی اطلاع کامل داشته باشد و این مسأله یک شاخص و شرط اساسی است.

وی اخلاق، تواضع و تهذیب نفس را شاه بیت جریان روحانیت دانست و خاطرنشان کرد: روحانیت باید در کنار ارجاعات ائمه اطهار(ع) به مردم ویژگی های مورد اشاره را نیز داشته باشد.

حجت الاسلام مروی با بیان این که عالمی که از درد و مشکلات مردم باخبر نباشد آن عالم برای جامعه مفید نخواهد بود، ادامه داد: باید در کنار زهد و تقوا این ویژگی ها نیز مورد توجه قرار گیرد. وی با بیان این که امروز روحانیت در قله قرار گرفته است، ادامه داد: یک روزی حداکثر شعاع حضور یک روحانی عالی مقام نوشتن رساله عملیه بود، اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی روحانیت در همه مسائل جهان اثرگذار است که تبلور واقعی آن نیز ولی فقیه است.

مروی با بیان این که جریان اصیل دینی شیعه امروز معادلات استکبار را بر هم زده است، گفت: امروز آن جریانی که در مقابل استکبار ایستاده تنها انقلاب اسلامی و جریان اصیل شیعه است.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی حضور استکبار در نقاط مختلف جهان را با چالش جدی مواجه کرده است، افزود: فشارها و تهدید های غرب علیه ایران اسلامی به خاطر حیات، پویایی، تأثیرگذاری وچالش هایی است که انقلاب اسلامی بر کشورهای دنیا ایجاد کرده است.

مروی با اشاره به این که ولایت فقیه یکی از مهم ترین مسائلی که دشمنان همه توان خود را در جهت تضیف جایگاه آن به کار گرفته اند، گفت: نظام سلطه می داند که عزت و عظمت امروز ایران به برکت حضور ولی فقیه است.

وی با بیان این که برنامه ای که آمریکایی ها در عراق، افغانستان، پاکستان و بسیاری از کشورهای منطقه دنبال می کنند با هدف رسیدن به ایران آغاز شده بود، ادامه داد: ایران اسلامی همواره در رأس برنامه هاس استکبار جهانی قرار داشته است.

مروی با اشاره به این که در کشورمان مؤلفه هایی وجود دارد که می تواند زمینه ایجاد یک بحران امنیتی را فراهم کند، گفت: به برکت عنایت های خداوند متعال، هوشیاری، بیداری و فهم و درک مردم همه نقشه های دشمنان نقش برآب شده است.

وی با بیان این که عده ای در سال 88 با حمایت دشمنان زمینه بی اعتمادی و بحث تقلب در انتخابات را مطرح کردند، افزود: دشمنان با همه وجود برای ایجاد تردید و بی اعتمادی به میدان آمده بودند، اما ملت ایران 24 خرداد امسال بدون هیچ توجهی به سخنان دشمنان حماسه ای عظیم خلق کردند.

مروی افزود: این حماسه در حالی شکل گرفت که شورای نگهبان امروز همان شورای نگهبان سال 88 بود و دستگاه های نظارتی و برگزار کننده نیز همان دستگاه های سال 88 بودند. وی حماسه ملت ایران در 24 خرداد را اعتماد مردم به رهبری انقلاب دانست و گفت: همه تلاش دشمنان برای خدشه دار کردن اعتماد مردم به نظام و رهبری به کار گرفته شد، اما مردم آگاه کشورمان نشان دادند که همچنان به رهبری نظام اعتماد دارند.

وی در ادامه سخنان خود به برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و با بیان این که رهبرمعظم انقلاب بیش از همه در جریان امور کلان و ریز کشور قرار دارند و بیشتر از همه نیز دغدغه مردم را دارند، خاطرنشان کرد: ایشان همه مسائل را به خوبی رصد کرده و تدبیر می کنند.

مروی با بیان این که رهبرمعظم انقلاب اسلامی روزی 16 تا 17 ساعت کار مفید انجام می دهند، تصریح کرد: بسیاری از کارها و ملاقات های ایشان رسانه ای نمی شود. وی ادامه داد: گزارش های متعددی از دستگاه های رسمی و غیر رسمی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به ایشان ارائه می شود و ایشان نیز با دقت مباحث را مطالعه می کنند و دستور پیگیری می دهند.

 مروی با بیان این که رهبری در بسیاری از امور حتی جلسات سه تا چهار ساعته با مسؤولان ارشد دارند و مسائل و مشکلات را به جد پیگیری می کنند، گفت: ایشان مسؤولان ارشد را دعوت و موضوعات مختلف کشور را پیگیری می کنند.

 وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در عین حال که به مسائل کلان کشور اشرافیت کامل دارند از موضوعات جزیی نیز با خبر هستند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.