تاريخ : | | نویسنده : 24linuxvps
عصر ایران - هفته بیستم لیگ برتر با صدرنشینی پرسپولیس، صعود استقلال به رتبه دوم جدول لیگ و ناکامی سه تیم مدعی نفت، فولاد و تراکتورسازی به پایان رسید.

بازی‌های هفته بیستم در یک روز برگزار شد و ابتدا پرسپولیس در انزلی ملوان را 1 بر صفر شکست داد. شاگردان علی دایی چهارمین برد پی در پی خود را تجربه کردند. آنها راه بردن را یاد گرفته اند و اینک در کنار خط دفاعی قدرتمندشان، خط حمله کارآمدی هم دارند که از کمترین فرصت‌ها بیشترین بهره را می‌برد. پرسپولیس با پیروزی مقابل ملوان با 39 امتیاز در صدر جدول باقی ماند. ملوان هم با 27 امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار دارد.صبای قم با رهبری صمد مرفاوی، به تدریج حال و روز بهتری پیدا می‌کند. صبا این هفته گسترش فولاد را در تبریز برد تا بعد از ده هفته، بالاخره رنگ پیروزی را ببیند. آخرین پیروزی صبای قم در لیگ برتر، در هفته دهم دست داده بود. صبا اکنون با 19 امتیاز به یک‌قدمی گسترش فولاد 20 امتیازی رسیده است و احتمالا در هفته‌های آینده از این تیم فراتر می‌رود. گسترش فولاد تبریز در نیم‌فصل دوکم لیگ مثل خوردویی است که سوختش تمام شده است. آنها باید مراقب باشند در هفته‌های آینده به جمع تیم‌های ته جدولی نپیوندند.

سایپا با شکست دادن ذوب آهن، جایگاه از دست داده‌اش را از ملوان پس گرفت و دوباره به رتبه هفتم لیگ برتر بازگشت ولی مهمتر از این، به دو تیم ته جدولی فجر و مس خدمت بزرگی کرد. در روزی که فجر و مس با حریفان خود مساوی کردند، شکست ذوب آهن، آنها را به این تیم اصفهانی نزدیک‌تر کرد. ذوب آهن با باخت مقابل سایپا، با 16 امتیاز فقط یک امتیاز بیشتر از فجر سپاسی و مس کرمان دارد.

مس کرمان این هفته در آستانه خلق شگفتی بود. مسی‌ها تا آخرین دقایق بازی 1 بر صفر از تراکتورسازی پیش بودند اما شوت دقیقه 96 علی کریمی، سرانجام سه امتیاز بازی را از چنگ مس خارج کرد.مس اگر تراکتور را برده بود، اکنون در رتبه چهاردهم جدول بود و تراکتورسازی هم با یک پله سقوط، به رتبه ششم آمده بود. با این حال، مس کرمان این روزها با اراده نشان می‌دهد و حالا که در پایان هفته بیستم از قعر جدول یک پله بالا آمده و فجر سپاسی را به انتهای جدول فرستاده، هیچ بعید نیست که به زودی ذوب آهن را نیز به زیر کشد. مشکل مس ناتوانی در پیروزی است. آنها در ول این بیست هفته فقط یک برد داشته‌اند در حالی که فجر سپاسی و ذوب آهن سه پیروزی کسب کرده‌اند. مس اگر بتواند بردن را باز هم تجربه کند، می‌تواند به ماندن امیدوار باشد.

سپاهان این هفته در مصافی آسان فجر سپاسی را 3 بر صفر برد و به تراکتورسازی نزدیکتر شد. سپاهان بعد از هفت هفته دور ماندن از پیروزی، اینک دو هفته است که سه امتیاز بازی‌های خود را کسب می‌کند. سپاهان از آغاز هفته دوازدهم تا پایان هفته هجدهم، فقط 6 امتیاز کسب کرد و در دو هفته اخیر هم 6 امتیاز کسب کرده است. تیم کرانچار اگر چه این فصل شانس کمی برای قهرمانی دارد، ولی انگار خودش را پیدا کرده و قصد دارد آبرومندانه‌ بازی کند!

نفت تهران این هفته با تساوی خانگی مقابل استقلال خوزستان رتبه دوم جدول را از دست داد. نفت تیم خوبی است و نتایج قابل قبولی در این فصل از لیگ برتر گرفته است. کسی از آنها انتظار قهرمانی ندارد. آنها همین که جزو چهار تیم لیگ برتر باشند، خوب کار کرده‌اند. نفت شاید قهرمان لیگ را تعیین کند ولی تجربه نشان می‌دهد که قهرمان نخواهد شد. نفتی‌ها اکنون با 37 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارند و جای پیشین خود را به استقلال واگذار کرده‌اند. نفت هفته آینده با پرسپولیس بازی دارد و در صورت متوقف کردن قرمزها، صدر جدول را متحول می‌کند.    استقلال نیز این هفته داماش را با همان روش محافظه‌کارانه همیشگی شکست داد تا رقابت استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی در این فصل لیگ برتر، جدی‌تر شود. استقلال اینک با 38 امتیاز فقط یک امتیاز کمتر از پرسپولیس دارد. سه هفته دیگر دربی تهران برگزار می‌شود و اگر پرسپولیس و استقلال همچنان شانه به شانه یکدیگر یپش بروند، چه بسا نتیجه دربی تکلیف قهرمان لیگ برتر را روشن کند.

هفته بیستم لیگ برتر، کم‌گل‌ترین هفته فصل جاری لیگ بود. این هفته فقط 9 گل در 8 بازی رد و بدل شد که آماری بسیار پایین است. افزایش حساسیت بازی‌ها در صدر و انتهای جدول، شاید یکی از علل افت گلزنی در هفته بیستم بوده باشد. تیم صدر جدولی فولاد با تیم ته جدولی راه آهن به تساوی بدون گل رسید. نفت نیز مقابل استقلال خوزستان با تساوی بدون گل متوقف شد. به غیر از این دو بازی، چهار بازی دیگر با رد و بدل شدن فقط یک گل به پایان رسید. در یک بازی هم دو گل به ثمر رسید (مس 1 - تراکتورسازی 1) و تنها مسابقه‌ای که بیش از دو گل داشت، بازی سپاهان و فجر سپاسی بود.

در پایان هفته بیستم، بهترین خط دفاع کماکان در اختیار پرسپولیس و بدترین خط دفاع از آن ذوب آهن است. قرمزها 8 گل خورده‌اند و اصفهانی‌ها 29 گل. بهترین خط حمله از آن تراکتورسازی با 29 گل زده و بدترین خط حمله متعلق به فجر سپاسی با 11 گل زده است.

این هفته صدر جدول گلزنان لیگ تغییری نکرد و همچنان کریم انصاری فرد، رضا عنایتی و لوسیانو پریرا با 9 گل بهترین گلزنان لیگ برترند.

در پایان هفته بیستم لیگ برتر، تیم‌های اول تا شانزدهم لیگ به قرار زیر در جدول لیگ جای گرفتند:

1- پرسپولیس 39 امتیاز
2- استقلال 38 امتیاز
3- نفت 37 امتیاز
4- فولاد 36 امتیاز
5- تراکتورسازی 34 امتیاز
6- سپاهان 33 امتیاز
7- سایپا 28 امتیاز
8- ملوان 27 امتیاز
9-  استقلال خوزستان 23 امتیاز
10- داماش 22 امتیاز
11- گسترش فولاد 20 امتیاز
12- صبای قم 19 امتیاز
13- راه آهن سورینت 18 امتیاز
14- ذوب آهن 16 امتیاز
15- مس 15 امتیاز
16- فجر سپاسی 15 امتیازرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.