تاريخ : | | نویسنده : 24linuxvps
سرگيجه جز شايع‌ترين شکايات افراد است که در زنان با علامت وزوز گوش و کاهش شنوايي بيشتر از مردان ديده مي‌شود.

اميرسعيد صديقي متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: سرگيجه يک شکايت خيلي شايع است، سرگيجه به دو قسمت سرگیجه حقيقي و کاذب تقسيم‌بندي مي‌شود که سرگيجه کاذب نه به معناي غيرحقيقي آن باشد بلکه چرخش را ندارد.

وي خاطرنشان کرد: معمولا پزشکان از بيمار مي‌پرسند که هنگام سرگيجه اطرافتان نيز مي‌چرخد؟ يا احساس چرخش به هنگام بسته بودن چشم‌ها داريد يا خير.

صديقي خاطرنشان کرد: سرگيجه حقيقي مربوط به گوش داخلي و ايجاد اختلال در گوش، بيماریهاي گوش داخلي و التهابات عصبي مي‌شود اما سرگيجه کاذب علل فوق‌العاده زياد دارد احساس عدم تعادل، احساس سبکي در سر که به زبان بيمار به پزشک گفته مي‌شود و اين پزشک است که با مهارت بايد اصلاحات بيماران را به شکل تعابير شناخته شده پزشکي دربياورد.

اين متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: گزگز، يخ کردن سر، آشوب در سر، از علامتهاي سرگيجه کاذب است که در اثر واکنش دارويي افزايش يا کاهش فشارخون و بيماريهاي سيستم ايمني بدن بروز مي‌کند.

وي در خصوص سرگيجه‌هاي حقيقي تصريح کرد: سرگيجه حقيقي مربوط به ضايعات مغزي، گوشي يا محيطي است که با علامت زدن چشم، نوار گوش و MRI به راحتي قابل تشخيص است.

صديقي گفت: علائم همراه سرگيجه وزوز گوش پيش‌روندي است که در زنان بيشتر از مردان مشاهده مي‌شود که اکثرا ناشي از يک اضطراب، دلهره و دلشوره احساس گزگز دور دهان، گزگز انگشتان، کاهش شنوايي، تپش قلب، مشکل روحي و رواني بروز مي‌کنند بنابراين، کم‌خوني، فقر آهن نيز که در زنان به علت مصرف نکردن گوشت زياد  با علامتهاي فوق موجب سرگيجه مي‌شود.

وي تصريح کرد: با توجه به اينکه در ايران کمبود کلسيم به علت مصرف نکردن لبنيات سالم و دوري از نور آفتاب منجر به سرگيجه مي‌شود و اضطراب باعث سقوط و زمين خوردن و سرگيجه‌هاي تکرار شونده مي‌شود که فرد بايد به پزشک مراجعه کند.

وي در خصوص سرگيجه حين مسافرت گفت: سرگيجه هنگام نگاه کردن به بيرون همراه با تهوع و استفراغ و کاهش شنوايي است که حتما نياز به بررسي دارد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.