تاريخ : | | نویسنده : 24linuxvps

دستگیری قاتل زن جوان در نقطه صفر مرزی

مرد ساختمان ساز که پس از قتل زن جوان، پول و طلاهای او را سرقت کرده بود در نقطه صفر مرزی شناسایی و دستگیر شد. به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 14 و 30 دقیقه سوم دی ماه امسالوقوع یک فقره قتل در تهرانسر اصلی ـ خیابان18 ، به کلانتری150 اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسیهای اولیه مشخص شد زن 32 ساله ای در حالیکه در ناحیه گردن دارای آثار ضرب و جرح می باشد ، از سوی قاتل یا قاتلین به قتل رسیده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمد" و به دستور قاضی قریشی زاده ، بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

در تحقیقات انجام شده از خواهر مقتول مشخص شد که پسر 9 ساله مقتول در زمان بازگشت از مدرسه ، زمانیکه وارد خانه شده با جسد مادرش در اتاق پذیرایی روبرو شده که با مراجعه به منزل خاله اش ـ در چند کوچه پائین تر از محل وقوع جنایت ـ موضوع را به وی اطلاع داده است .

با حضور عوامل پزشکی قانونی در محل و انجام معاینات اولیه ، علت مرگ "خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی به علت فشار بر روی عناصر حیاتی گردن" اعلام شد . در بررسی صحنه جنایت ، کارآگاهان اداره دهم متوجه شکسته شدن قفل در کمد دیواری های یکی از اتاق های خانه شدند .

براساس اظهارات خواهر مقتول ، تمامی طلا و جواهرات متعلق به خواهرش به ارزش تقریبی 13 میلیون تومان و همچنین تمامی وجوه نقد به مبلغ تقریبی 2 میلیون تومان داخل کمد دیواری به سرقت رفته بود .

در شرایطی که شواهد و دلایل اولیه نشان از آن داشت که جنایت با انگیزه سرقت انجام شده ، اما کارآگاهان اداره دهم با بررسی دقیق صحنه جنایت اطمینان پیدا کردند که جنایت از سوی فرد یا افراد آشنا انجام شده و آنها بدون هیچگونه مقاومتی از سوی مقتول وارد خانه شده اند .

خواهر مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : زمانیکه خواهرزاده ام به منزلم آمد و عنوان داشت که مادرش فوت کرده ، به سرعت خودم را به منزل خواهرم رساندم . وقتی وارد خانه شدم ، جنازه خواهرم را در وسط اتاق پذیرایی مشاهده کردم که بر روی زمین افتاده بود . بلافاصله با 110 تماس گرفته و موضوع را به پلیس اطلاع داده و دقایقی بعد پلیس در محل حاضر شد .

در ادامه تحقیقات و با توجه به دلایل به دست آمده از آشنا بودن قاتل یا قاتلین، خواهر مقتول در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: خواهرم در حدود 4 سال پیش، به علت اعتیاد شدید همسرش به موادمخدر مجبور به متارکه شد و طی این مدت خود از پسرش نگهداری می کرد تا اینکه در حدود چند ماه پیش بود که عنوان داشت با فردی به نام یعقوب که در کار ساختمان سازی است و وضعیت مالی خوبی نیز دارد آشنا شده و قصد دارد تا با او ازدواج کند.

در طی این مدت ، من نیز چندین بار یعقوب را ملاقات کرده بودم تا اینکه چند روز پیش خواهرم عنوان داشت که تصمیمی برای ازدواج با یعقوب ندارد!!! و قصد دارد تا این موضوع را با وی در میان بگذارد. خواهر مقتول در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: صبح روز حادثه خواهرم با من تماس گرفت و عنوان داشت که با یعقوب قرار گذاشته تا به منزلش بیاید و قصد دارد تا موضوع عدم تمایلش برای ازدواج را با او را در میان بگذارد ؛

به همین علت از من درخواست کرد که اگر با من تماس گرفت خودم را به خانه اش برسانم اما زمانیکه به من زنگی نزد ، تصور کردم که آنها اختلافات خود را حل و فصل کرده اند و به همین علت خواهرم با من تماس نگرفته است تا اینکه از طریق خواهرزاده ام متوجه مرگ خواهرم شدم .

با توجه به اظهارات خواهر مقتول و انجام چهره نگاری و دیگر اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی محل سکونت "یعقوب " 40 ساله شدند اما در مراجعه به محل سکونت وی در منطقه شمس آباد ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از تاریخ وقوع جنایت و بدون هیچگونه توضیح مشخصی ، محل زندگی خود را ترک کرده است .

در حالیکه اظهارات بستگان یعقوب حکایت از آن داشت که وی قصد داشته تا به سمت شرق کشور برود ، اما در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یعقوب به استان آذربایجان غربی متواری شده و قصد دارد تا به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای شمال غرب کشور ، از کشور متواری شود. بلافاصله هماهنگی لازم با پلیس آگاهی ارومیه انجام و کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی ارومیه موفق شدند تا شامگاه دیروز متهم را در نقطه صفر مرزی مرز بازرگان ، دستگیر کنند .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: براساس گزارش اولیه پلیس آگاهی ارومیه ، متهم در اظهارات اولیه به ارتکاب جنایت اعتراف کرده و هماهنگی های لازم قضایی برای انتقال متهم انجام و در حال حاضر متهم در مسیر انتقال به اداره دهم می باشد تا تحقیقات تکمیلی در پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام شود./مهر

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.