همراه با امیری، شخص دیگری هم به آمریکا آمد

 

جدیدترین ادعای آمریکا: همراه با امیری، شخص دیگری هم به آمریکا آمد

واشنگتن پست اضافه می کند در چند سال اخیر، علاوه بر امیری و نفر دوم، شش نفر دیگر به عنوان جاسوس ایرانی از ایران به آمریکا منتقل شدند و به هر یک نیز مبلغ هنگفتی پول پرداخت شد.

منابع آگاه آمریکایی مدعی شده اند که امیری به همراه یک جاسوس ایرانی، به آمریکا منتقل شد.

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، مسولانی از سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا (سیا) اعلام کرده اند: علاوه بر شهرام امیری، یک تبعه ایرانی دیگر به عنوان جاسوس، از ایران به آمریکا منتقل شده است.

شهرام امیری پژوهشگر ایرانی یک سال پیش از این در هنگام سفر حج در عربستان سعودی، توسط نیروهای سیا ربوده شد و پس از یک سال توانست به ایران بازگردد.

در این گزارش ادعا شده است امیری نیز برای آمریکا جاسوسی کرده است. این روزنامه به نام فرد دوم اشاره ای نکرد.

این روزنامه در ادعاهای خود اضافه می کند: امیری و جاسوس دوم پس از اینکه شک کردند وزارت اطلاعات ایران به آنها مضنون شده و جاسوسی آنها را کشف کرده است خواستند تا از ایران خارج و به آمریکا منتقل شوند.

واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، اضافه کرده است: امیری جزئی از شبکه کوچکی از جاسوسان بود که اطلاعاتی را درباره برنامه هسته ای ایران به آمریکا می داده است. آنها پول دریافت و در آمریکا نیز اقامت کردند. برخی از اعضای این مجموعه خواسته بودند در مکان دیگری زندگی کنند لذا به مکان های دیگری منتقل شدند اما امیری و فرد دیگری پس از مشکوک شدن به این که تحت نظر وزارت اطلاعات ایران هستند، از ایران خارج شدند.

بنابر این گزارش ، علاوه بر امیری و فرد دیگر، در چند سال اخیر، شش نفر دیگر از جاسوسان ایرانی از ایران به آمریکا منتقل شدند و به هر یک نیز مبلغ هنگفتی پول پرداخت شد.

این منابع آمریکایی افزودند: ما پارک های بازنشستگی نداریم . هر کسی هر چه را که می خواهد انتخاب می کند. سیا به هر جاسوس، مبلغی را پرداخت می کند و در هنگام آغاز همکاری نیز مبلغی را به وی پرداخت می کند و در صورتی که احساس کند که او کشف می شود ، آمریکا او را به مکان دیگری منتقل می کند.

آسوشیتدپرس نیز به نقل از "چارلز فادس" که برای مدتی ریاست بخش سلاح کشتار جمعی در قسمت مبارزه با تروریسم در سیا را برعهده داشت گزارش داد: امیری با بازجویی سختی در داخل ایران رو به رو خواهد شد درباره اینکه به آمریکایی ها چه گفت و چه کارهایی را انجام داد. امیری در شرح روایت خود درباره ربودنش و اینکه چگونه از دست ربایندگانش فرار کرد و به سفارت پاکستان در واشنگتن رفت با سختی روبه رو خواهد شد.

به نظر می رسد شکست گسترده سازمان های اطلاعاتی امنیتی آمریکا در ماجرای شهرام امیری، رسانه های آمریکا را به این سمت سوق داده تا ادعاهای ساختگی را درباره امیری منتشر کنند...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.