تاريخ : | | نویسنده : 24linuxvps

 


شرق: سه سارق با ايجاد تصادف ساختگي خودرويي را ربودند و از حساب عابربانك مالك آن بيش از صد ميليون تومان برداشت كردند. به گزارش خبرنگار ما مردي روز پنجم ماه پيش با مراجعه به كلانتري نياوران به ماموران گفت: «صبح امروز در حال بازگشت به خانه بودم كه سه سرنشين يك دستگاه خودرو پرايد با تهديد چاقو، قمه و چوب اقدام به زورگيري و سرقت خودرو آزرا از من كردند.» كارآگاهان پليس آگاهي با تشكيل پرونده مقدماتي موظف به تحقيق در اين رابطه شدند سپس مالباخته با حضور در پايگاه يكم پليس آگاهي درباره نحوه وقوع سرقت به كارآگاهان گفت: «ساعت 4:30 بامداد روز حادثه سوار بر خودرو شخصي‌ام از منطقه كاشانك پاسداران در حال بازگشت به منزل بودم كه ناگهان در خيابان دولت، يك دستگاه پرايد سبزرنگ از پشت سر با من تصادف كرد. زماني‌كه براي بررسي خسارت از ماشين پياده شدم، ناگهان سه سرنشين پرايد با چاقو و چوب به من حمله‌ور شدند و در حالي‌كه هر دو دستم را مجروح كرده بودند، ماشينم را سرقت و فرار كردند. در آن لحظه فقط توانستم شماره پلاك پرايد را به خاطر بسپارم.»

 

كارآگاهان فهميدند پرايد سارقان روز چهارم بهمن در منطقه اتوبان شهيد صياد شيرازي به سرقت رفته بود. آنها همچنين اطلاع پيدا كردند سارقان بعد از ربودن آزرا، پرايد را در نياوران رها كرده و گريخته‌اند.

 

درحالي‌كه تفحص‌ها در مرحله مقدماتي قرار داشت، مالباخته بار ديگر با مراجعه به پليس آگاهي اعلام كرد: «در زمان سرقت خودرو تعدادي عابربانك نيز در داخل ماشين بود و به همين علت براي ابطال آنها به بانك رفتم و در آنجا فهميدم ساعاتي بعد از سرقت در چند مرحله مبلغ 105 ميليون تومان از حساب‌هايم برداشت شده است.»ماموران بعد از متمركز كردن تحقيقات روي اين موضوع پي بردند سارقان با بهره‌گيري از رمزهاي درج‌شده روي عابربانك‌ها، گوشي‌هاي تلفن همراه و لوازم صوتي و تصويري خريده‌اند. همچنين مشخص شد سارقان در يكي از اين خريدها اقدام به خريد سه دست سرويس طلاي مردانه شبيه هم به ارزش 12 ميليون تومان كرده‌اند. در حالي‌كه تلاش‌ها براي به دست آوردن سرنخي از متهمان ادامه داشت ماموران كلانتري شهدا ساعت 20:30 روز ششم بهمن در جريان خبر تعقيب و گريز چند خودرو شخصي با يك دستگاه آزراي مشكي قرار گرفتند و سرانجام خودرو در حالي‌كه توسط 15 دستگاه خودرو شخصي ديگر مورد تعقيب قرار گرفته بود، توسط ماموران در ميدان فردوسي متوقف شد، سرنشين 25ساله آن به نام حامد دستگير و در بازرسي از داخل خودرو يك دستگاه سرويس طلاي زنانه به ارزش تقريبي 10 ميليون تومان و يك سرويس طلاي مردانه به ارزش تقريبي پنج ميليون تومان كشف شد. ماموران سپس متوجه شدند خودرو حامد همان آزرايي است كه يك روز قبل در منطقه نياوران به سرقت رفته بود.

 

در تحقيقات ‌انجام‌شده از سرنشينان 15 دستگاه خودرو تعقيب‌كننده آزرا مشخص شد «حامد» حين تردد در خيابان شكوفه ابتدا با يك پژو 206 تصادف كرد اما زماني‌كه قصد داشت از محل تصادف فرار كند، با تعداد ديگري از خودروهاي عبوري و پارك‌شده برخورد كرد كه همين موضوع باعث شد 15 دستگاه خودرو به تعقيب آن بپردازند. با انتقال «حامد» ـ معروف به سيا ساكتي ـ به پليس آگاهي وي به كارآگاهان گفت: «قصد داشتم به مراسم عروسي يكي از بستگان نزديك خود بروم و طلاهاي توقيف‌شده را نيز به عنوان هديه عروس و داماد خريده بودم اما در بين مسير تالار و در خيابان شكوفه، با يك دستگاه پژو 206 تصادف كردم.»

 

«حامد» ضمن اعتراف به مشاركت در زورگيري خودرو به كارآگاهان گفت: «روز گذشته به همراه دو نفر ديگر از دوستانم به اسامي مجتبي و حميد در خيابان دولت اين سرقت را انجام داديم و با برداشتن كارت‌هاي عابربانك حساب براي اينكه مالباخته فرصت سوزاندن آنها را نداشته باشد در همان ساعت اوليه مقدار زيادي طلا و جواهرات، گوشي‌هاي تلفن همراه، تلويزيون‌هاي LCD، لپ‌تاپ و... خريديم و در كمتر از چند ساعت تمام پول‌ها را به اين شيوه خرج كرديم.»

 

كارآگاهان در ادامه اطلاع پيدا كردند مجتبي –يكي ديگر از متهمان- با دختر جواني به نام سحر در ارتباط است به اين ترتيب خانه سحر شناسايي شد و او با اعتراف صريح به اطلاع از سارق بودن مجتبي به كارآگاهان گفت: «در حال حاضر تعدادي از اموالي را كه مجتبي به عنوان هديه به من داده در اختيار دارم و مي‌توانم آنها را به پليس تحويل بدهم.» ماموران نيز با دريافت حكم قضايي به بازرسي از محل سكونت سحر پرداختند و يك سرويس طلا (به ارزش هشت ميليون و 700 هزار تومان)، يك دستگاه تلويزيون LCD، يك دستگاه لپ‌تاپ، يك دستگاه گوشي تلفن همراه (به ارزش تقريبي يك ميليون و 800 هزار تومان) كشف كردند و سپس مخفيگاه مجتبي در خيابان سهروردي شناسايي و او چند روز قبل در حين سوار شدن به يك دستگاه خودرو پرشيا سفيدرنگ، دستگير شد و يك سرويس طلاي مردانه (به ارزش تقريبي چهار ميليون تومان)، يك دستگاه لپ‌تاپ، يك دستگاه گوشي تلفن همراه (به ارزش يك ميليون و 800 هزار تومان) از او كشف و معلوم شد اين مرد پرشياي سفيدرنگ را نيز به مبلغ 18 ميليون و 700 هزار تومان، با استفاده از وجوه مسروقه خريداري كرده است. دستگيري سومين عضو باند نيز به سرعت انجام شد و او در يك عمليات تعقيب و گريز همراه با تيراندازي هوايي، بازداشت شد و در بازرسي از مخفيگاهش يك سرويس مردانه (به ارزش تقريبي چهار ميليون تومان)، يك دستگاه لپ‌تاپ، دو دستگاه گوشي تلفن همراه (به ارزش تقريبي سه ميليون و 300 هزار تومان)، يك عدد ساعت مچي مردانه (به ارزش تقريبي 700 هزار تومان) و دو دستگاه تلويزيون LCD خريداري شده با وجوه مسروقه كشف شد.

 

با دستگيري دو عضو ديگر اين باند بازجويي‌ها از آنها آغاز شد و مجتبي در اعترافاتش گفت: «يك روز قبل از دزديدن آزرا در حال پرسه‌زني در حوالي اتوبان صياد شيرازي بودم كه چشمم به يك پرايد سبزرنگ كه در كنار خيابان بدون هرگونه قفل و زنجير و سيستم ضدسرقت پارك شده بود، افتاد؛ پس از سرقت پرايد دنبال حامد رفتم و مدتي را در خيابان گشتيم تا اينكه براي مصرف شيشه به خانه حميد رفتيم؛ پس از كشيدن شيشه، هر سه نفر سوار ماشين شديم و در شمال تهران پرسه زديم. در ساعات اوليه صبح روز بعد آزرا توجه‌مان را جلب كرد و با تصادف ساختگي آن را ربوديم.»بنا بر اين گزارش در حال حاضر متهمان اين پرونده در بازداشت به سر مي‌برند..... / شرقرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.