تاريخ : | | نویسنده : 24linuxvps

 

موافقت عراق با آزادی 110 ایرانی

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از موافقت عراق با آزادی 110 زندانی ایرانی خبر داد و گفت: در دیدار با رئیس جمهور عراق قول مساعد در این باره داده شد.

حسن دانایی فر در گفتگو با مهر با اشاره به دیدارش با رئیس جمهور عراق تصریح کرد: دیدار با مقامات همواره در دستور کار سفرا قرار دارد و بنده نیز طبق روال با جلال طالبانی رئیس جمهور عراق دیداری انجام دادم که تفاوت این دیدار در این بود بنده برای عرض تبریک ریاست جمهوری طالبانی و انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور این دیدار را داشتم.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار همکاری های مشترک در زمینه های سیاسی، اقتصادی و تجاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و همچنین موضوع آزادی زندانیان ایرانی مطرح شد که رئیس جمهور عراق قول داد در این زمینه کمک کند.

سفیر ایران ابراز امیدواری کرد که با دستور رئیس جمهور عراق تعداد قابل توجهی از ایرانیانی که در عراق به دلیل ورود غیر قانونی به این کشور زندانی شده اند آزاد شوند و گفت: در حال پیگیری هستیم تا هر چه زودتر شاهد این اتفاق باشیم.

دانایی فر از تهیه لیستی از ایرانیان زندانی در عراق خبر داد و گفت: ما برای همه ایرانیان زندانی در عراق درخواست عفو کرده ایم و امیدواریم همه آنان آزاد شوند.

وی یادآور شد: ایرانیان زندانی در عراق دو دسته هستند، یک دسته به دلیل ورود غیر مجاز زندانی شده اند و دسته دیگر زندانیان مواد مخدر هستند که این افراد نیز دو دسته هستند برخی برای مصرف شخصی در قالب زوار وارد عراق شده اند و عده ای نیزبه دلیل قاچاق مواد مخدر زندانی شده اند که در مورد افرادی که به جرم قاچاق زندانی هستند از طرف عراق قولی داده نشده است ولی در خصوص بقیه افراد در حال چانه زنی هستیم تا مساعدت صورت بگیرد.

سفیر ایران در بغداد اعلام کرد: از میان ایرانیان زندانی در عراق با آزادی 110 نفر از آنان موافقت شده که این موضوع در مرحله اجرایی قرار دارد.

وی همچنین از تبادل نظر با طالبانی در خصوص سفرهای مسئولین عالیرتبه دو کشور خبر داد.

دانایی فر در خصوص دیدار خود با صالح المطلک از چهره های گروه العراقیه نیز گفت: ما روابطمان با گروههای سیاسی عراق فراگیر است  و با همه جریانات اعم از شیعه، سنی و کرد ارتباط و رفت و آمد داریم و این نوع ارتباطات طبیعی است.

وی در رابطه با تحولات عراق نیز اظهار داشت: رهبران عراق در آن شب تاریخی که پارلمان تشکیل شد ، تصمیم بزرگی گرفتند و مرحله سختی را پشت سر گذاشتند بر همین اساس حرکات بعدی آنان آسان شده است و الان برای انتخاب وزیران در سراشیبی حل مشکلات قرار دارند و با مشکلات کمتری مواجه اند و این موضوعات به راحتی در حال تفاهم است.

دانایی فر در پایان گفت البته در همین ایام انتظار اقدامات خرابکارانه از سوی کسانی که با روند تشکیل دولت عراق موافق نیستند می رود که در این باره باید به اقدامات تروریستی چند روز گذشته در عراق اشاره کرد...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.