علي معصومي مدير پروژه هيبريد شرکت ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: توسعه فناوري هيبريد بخشي از رويکرد ايران خودرو در بهره گيري از فناوري هاي مدرن براي کاهش مصرف سوخت است.

وي تصريح کرد : سمند ال ايکس ميکروهيبريد ، امکان کاهش مصرف سوخت فسيلي را فراهم ساخته و گام اول در راه توسعه فناوري سوخت پاک توسط ايران خودرو به شمار مي رود.

مدير پروژه هيبريد ايران خودرو خاطر نشان ساخت : خودروي هيبريد بخشي از انرژي مورد نياز خود را از موتورهاي برقي و بخش ديگر را ازبنزين، گازوييل يا گاز تامين مي كند و در سه سطح ميکروهيبريد، مايلد هيبريد و فول هيبريد مطرح و محصول ايران خودرو در اين مرحله از نوع ميکروهيبريد است.

وي افزود :  مهم ترين ويژگي سمند ميکروهيبريد که در مدت زماني حدود يک سال و با

سرمايه گذاري ايران خودرو به اجرا در آمده،  اين است كه در توقف، خاموش و با فشردن مجدد پدال كلاچ دوباره روشن مي شود، به همين دليل براي کارکرد به عنوان تاكسي در سفرهاي داخل شهري بسيار مناسب و اقتصادي است.

معصومي تاکيدکرد : اين فناوري فعلا بر روي موتور ايکس يو 7 توسعه يافته، اما در گام بعدي موتور

اي اف 7 (موتور ملي) به اين فناوري مجهز مي شود که دراين صورت، برروي سيکل استاندارد رانندگي حدود 5/7 درصد، کاهش مصرف سوخت ايجاد مي نمايد.

مدير پروژه هيبريد ايران خودرو اظهار داشت:: در سمند ميکروهيبريد، با تغيير در استراتژي اي سي يو، موتور در حالت کارکرد درجا خاموش شده که مهم ترين دستاورد آن، كاهش مصرف سوخت در توقف ها بدون آسيب ديدگي به قواي محركه است. ميزان صرفه جويي در مصرف سوخت حاصل از به كار گيري فناوري ميکرو هيبريد در ترافيک شهري، بسته به ترافيك، بين 12 تا 20 درصد برآورد مي شود.

وي تصريح کرد : توسعه فناوري هيبريد در ايران خودرو با تلاش کارشناسان مرکز تحقيقات ايران خودرو  انجام گرفته و ايران خودرو اولين خودروساز ايراني است كه با همراهي شرکتهاي توانمند زنجيره تامين خود، نسبت به طراحي و توليد انبوه خودروهاي ميکرو هيبريد در ايران اقدام نموده ودر آينده نيز محصولاتي در سطوح مايلد هيبريد و فول هيبريد به بازار معرفي خواهد شد.

شايان ذکر است که براساس برنامه ريزيهاي انجام شده اين سيستم در آينده نزديک برروي اکثر خودروهاي توليدي شرکت ايران خودرو نصب خواهد شد.... / تحلیل :عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.