اخبار,اخباراجتماعی,گردشگری

 

 اخبار اجتماعی- خبرنگار انگلیسی: باور کنید ایران جذاب ترین کشور جهان است

شاید فکر کنید من از وزارت گردشگری ایران پول گرفته ام تا این کشور را تبلیغ کنم. ای کاش این گونه بود. ولی من 5 سال است که حق ورود به ایران را ندارم و نمی دانم بار دیگر بتوانم به ایران سفر کنم یا نه ، باور کنید بازنده من هستم.

جان سیمپسون خبرنگار 70 ساله انگلیسی که بارها به ایران آمده و مدت ها در ایران زندگی کرده است، می گوید ایران بدون اغراق جذاب ترین کشور روی زمین است.خبرنگار انگلیسی: باور کنید ایران جذاب ترین کشور جهان است

به گزارش عصر ایران سیمپسون در مطلبی در روزنامه دیلی تلگراف می نویسد : ایران با مردمی مهربان و فرهنگی غنی و طبیعتی بکر جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است.

این خبرنگار شبکه خبری بی بی سی با توصیف مشاهدات خود به عنوان یک خبرنگار غربی در تشریح ایران می گوید: " این ویژگی ها را بنویسید و تجسم کنید: جایی که  تا حدود زیادی ارتباطش با جهان خارج  قطع است، با هوای دوست داشتنی و خشک، مردمی پیچیده و جذاب، آثار باستانی عالی، کوه ها، بیابان ها و دریای خزر.

این خبرنگار انگلیسی می افزاید: این ویژگی های زیبا می تواند تنها در یک کشور جمع شود و آن کشور شاید هند باشد با این تفاوت که هندی را تصور کنید بدون گدا و شلوغی و هرج و مرج و آن نقطه دقیقا ایران است . ایران همه این ویژگی های  خوب را دارد و به نظر من جذاب ترین کشور جهان برای مسافرت است.

این خبرنگار انگلیسی که در بهمن سال 1357 جزء خبرنگاران غربی همراه هواپیمایی بود که امام خمینی را از پاریس به تهران می آورد، در انتهای مطلب خود می نویسد :شاید فکر کنید من از وزارت گردشگری ایران پول گرفته ام تا این کشور را تبلیغ کنم. البته این قضاوت با "تئوری توطئه" که اتفاقا در بین مردم ایران هم رواج زیادی دارد، منطبق است و ای کاش این گونه بود. ولی من 5 سال است که حق ورود به ایران را ندارم و نمی دانم بار دیگر بتوانم به ایران سفر کنم یا نه ، باور کنید بازنده من هستم."

سیمپسون در نوشته خود توصیفاتی از زندگی در تهران و اصفهان و مشاهدات و تجربیات خود از ایران ارایه داده است و ایران را یک کشور غوطه ور بین سنت و مدرنیته می خواند.

او می گوید: ایران اصلا آن گونه که از نظر  بسیاری از مردم کشورهای غربی تصور می شود نیست.


 اخباراجتماعی - عصر ایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.