روسيه از آمريکا خواست تحريم‌های اعمالی عليه دو شرکت روسی که به لغو انجام معامله با ايران در زمينه تکنولوژی‌های حساس متهم هستند را بردارد.

روسيه هشدار داد امتناع آمريکا از اين مساله می‌تواند مذاکرات مربوط به تصويب قطعنامه تحريم عليه ايران را تحت تاثير قرار دهد. وی همچنين اظهار داشت روسيه عجله‌ای برای تصويب قطعنامه‌ای عليه تهران ندارد.

به گزارش آفتاب از آسوشيتدپرس ويتالی چورکين نماينده روسيه در سازمان ملل گفت اعمال تحريم عليه شرکت دولتی صادر کننده تسليحات و سازنده قطعات هواپيما به خاطر ناديده گرفتن قانون آمريکايی وضعيت نامساعدی را برای مسکو ايجاد کرده است.

وی افزود: اگر از روسيه خواسته شود به قطعنامه اعمال تحريم عليه ايران در شرايطی که کمپانی‌های روسی تحت تحريم آمريکا هستند رای دهد به معنای آن است که ما خودمان هم از تحريم‌ها (عليه شرکت‌های روسی) حمايت می‌کنيم.

وی افزود: روسيه می‌خواهد تحريم‌ها عليه شرکت‌های روسی لغو شود و اين ربطی به تصويب تحريم‌های سازمان ملل عليه ايران ندارد.

بنا به اين گزارش آمريکا شرکت‌ها روسی را به انجام معاملاتی در زمينه تکنولوژی حساس با ايران متهم کرده است. اين تکنولوژی‌ها قابليت استفاده در برنامه‌های موشکی و تسليحات ايران را دارند. روسيه با قانون آمريکا مخالفت کرده و شرکت‌های روسی نيز هرگونه نقض اين قانون را انکار کرده‌اند.

براساس تحريم‌هايی که در اوايل اگوست عليه شرکت‌های روسی اعمال شده دولت آمريکا هرگونه معامله با آنها را ممنوع کرده است. بعلاوه جواز صادرات اين کمپانی‌ها به حال تعليق در‌آمده و صدور جواز جديد نيز ممنوع شده است.

جان بولتون نماينده آمريکا در سازمان ملل گفت: چورکين در مورد لغو تحريم‌های آمريکا عليه شرکت‌های روسی با وی صحبت نکرده است. وی افزود: قدرت‌های بزرگ قصد دارند اين هفته مساله اعمال تحريم‌ عليه ايران را بررسی کنند.

بنا به اين گزارش نماينده روسيه در سازمان ملل در مقابل اين سوال که اگر تحريم‌های آمريکا عليه شرکت‌های روسی لغو نشود روسيه قطعنامه تحريم ايران را وتو خواهد کرد مواضع ملايمتری اتخاذ کرد. وی گفت: نمی‌خواهم هيچ اظهارنظر قوی در مورد تاثير اين دو مساله عنوان کنم.

وی در عين حال افزود: مسکو عجله‌ای برای تصويب قطعنامه تحريم عليه ايران ندارد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.