رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران از ازدحام و انتظار طولانی بیماران در مراجعه به درمانگاهها و بیمارستانهای دولتی به عنوان مهمترین علل نارضایتی مردم از مراکز درمانی دولتی یاد کرد.
دکتر ایرج خسرونیا، با عنوان این مطلب که اصولا دو گروه از افراد به مراکز درمانی دولتی مراجعه می کنند، به خبرنگار مهر گفت: گروه اول شامل افراد اورژانسی است که از طبقات و اقشار مختلف هستند و مجبورند به اولین و نزدیکترین درمانگاه مراجعه کنند.

وی ضمن نادرست خواندن پیش‌داوری این افراد از مراکز درمانی بخش دولتی، توضیح داد: این قبیل افراد به علت انتظارات کاذبی که از آن مجموعه دارند، همواره ناراضی از این مراکز باز می گردند.

خسرونیا با عنوان این مطلب که اورژانس ها آیینه تمام نمای بیمارستانها هستند، افزود: افراد وقتی از اورژانس نگران باز می گردند، آن را به سایر بخشها تعمیم می دهند و در نتیجه فکر می کنند وضعیت بیمارستان همچون اورژانس است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، همچنین از مراجعه مردم به درمانگاههای دولتی که اغلب دانشگاهی هستند، به عنوان دومین بخش که موجب نارضایتی بیماران می شود، نام برد.

وی افزود: حضور تعداد زیادی از دانشجویان ترم های مختلف پزشکی به همراه رزیدنت ها و انترن ها در محیط درمانگاهها، دست به دست هم می دهد که بیمار دچار دلهره و اضطراب از وضعیت موجود شود.

خسرونیا، بروز چنین وضعیت را در بیمارستانهای دولتی نیز طبیعی دانست و گفت: هر دقیقه یک نفر به سراغ بیمار می آید، در حالی که هیچ یک از آنان پزشک معالج او نیستند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با تاکید بر اینکه بیمار بستری در بخش دولتی حتی جراح خود را نمی بیند، ادامه داد: این نگرانی و دلهره همواره در وجود بیمار هست که چرا دکتر بالای سر او نمی آید.

وی در عین حال نتیجه درمان در بخش خصوصی و دولتی را تقریبا یکی دانست و افزود: تفاوت بخش خصوصی و دولتی در این است که بیمار در بیمارستان خصوصی زودتر ترخیص می شود.

خسرونیا، روشهای درمانی در بخش دولتی را منطبق با آخرین دستاورهای پزشکی در دنیا عنوان کرد و گفت: پزشکان در بخش دولتی بیشتر به دنبال تحقیق و مطالعه هستند.
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.