سخنگوي وزارت خارجه تاكيد كرد كه جمهوري اسلامي هيچگونه فعاليت‌هاي محرمانه و سري ندارد و تمام آنچه در زمينه هسته‌اي انجام مي‌دهد زير نظر آژانس است.
   
به گزارش فارس، سيد محمد علي حسيني سخنگوي وزارت خارجه كشورمان پيش از ظهر امروز يكشنبه در نشست هفتگي خود با خبرنگاران در خصوص سفر فردا دوشنبه «اولي هاينونن» معاون البرادعي در راس هيئتي عاليرتبه به تهران، اين سفر را در چارچوب همكاريهاي ايران و آژانس و سفري عادي خواند.

وي محور اصلي اين سفر را همكاري‌ها بين تهران و آژانس عنوان كرد و در خصوص مطالعات ادعايي نيز خاطرنشان كرد:‌ آنچه از سوي آژانس در خصوص مطالعات ادعايي مطرح شد در زمان خود ارزيابي‌مان را داديم و چارچوب همكاريهاي ما با آژانس روشن و مشخص است.

وي در عين حال تصريح كرد كه جمهوري اسلامي هيچگونه فعاليت‌هاي محرمانه و سري ندارد و تمام آنچه در زمينه هسته‌اي انجام مي‌دهد زير نظر آژانس است.

حسيني درباره اظهارات البرادعي مبني بر اينكه پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران كند شده گفت:‌ پيشرفت‌هاي هسته‌اي و فعاليت‌هاي مسالمت آميز هسته‌اي ايران در چارچوب مشخصي آغاز و ادامه مي‌يابد.

وي درباره گفتگو با 1+5 در زمينه هسته‌اي كه سوال يكي ديگر از خبرنگاران بود گفت: آنچه مربوط به موضوع هسته‌اي بوده در چارچوب مداليته با آژانس به پايان رسيده و روند عادي خود را به دست آورده است.

سخنگوي وزارت خارجه همچنين بر پاك و مسالمت آميز بودن فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران در گذشته و حال تاكيد كرد و افزود: فعاليتهاي آينده در اين عرصه نيز پاك و زير نظر آژانس و در چارچوب «ان پي تي» ادامه خواهد يافت.
وي موضع اخير بوش و براون درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران را منطبق بر واقعيات اين فعاليت‌ها و گزارش‌هاي فني و حقوقي آژانس ندانست و اتهاماتي بي‌پايه و اساس خواند.

سخنگوي وزارت خارجه درباره درخواست اروپا براي پيوستن ايران به كنوانسيون ايمني هسته‌اي كه سوال خبرنگار فارس بود اظهار داشت: تمام فعاليت‌هاي ايران در نيروگاه بوشهر زير نظر مستقيم آژانس بوده و تمام مسائل مورد توجه و توصيه آژانس در زمينه ايمني را رعايت كرده و در حد عالي از آن برخوردار است.

وي همچنين خاطرنشان كرد كه به لحاظ ايمني هيچ مشكلي وجود ندارد.
حسيني در پاسخ به پرسشي درباره ترك مراوده با انگليس نيز خاطرنشان كرد:‌ بناي دستگاه ديپلماسي ايران بر قطع رابطه با كشورها نيست بلكه ادامه رابطه و در پرتو آن تلاش بر تصحيح رويكردهاي سياسي اين كشورهاست.   سخنگوي وزارت خارجه در واكنش به اظهارات رايس وزير خارجه آمريكا درباره دخالت ايران در عراق با بيان اينكه اين اظهارات جديد نيست و آمريكا به دنبال سياست ايران هراسي است، مشكل اصلي عراق را اشغالگري، تروريسم و گروهك‌هاي تروريستي فعال در عراق عنوان كرد و افزود: آمريكايي‌ها بهتر از همگان مي‌دانند كه اين گروهك‌ها مورد حمايت سياسي و مالي چه كساني هستند.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.