396469-358567.jpgفارس: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه به زودی دوربین‌های ثبت سرعت در 3 هزار کیلومتر از راه‌های کشور نصب می‌شود، گفت: میزان سرعت در جاده‌ها متناسب با نحوه ساخت و کیفیت آنها اعلام شده است.‌
 
شهریار افندی‌‌زاده، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ایمنی راه‌ها در سال‌های اخیر رو به افزایش است و با وجود افزایش 1.5 میلیونی وسیله نقلیه و افزایش جاده‌های کشور، ‌سوانح کاهش یافته است.
وی ادامه داد: با اجرای مسائل ایمنی، برنامه‌ریزی مشخص و همکاری رانندگان، طی سال‌های اخیر میزان سوانح رانندگی کاهش یافت و این روند رو به رشد متوقف شد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: 60 درصد از سوانح رانندگی، در جاده‌های کشور، 10 درصد سوانح در جاده‌های روستایی و 30 درصد سوانح رانندگی در شهرها و حومه‌های آن رخ می‌دهد.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه طی هفت ماه ابتدای امسال با کاهش 13.1درصد سوانح رانندگی در جاده‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم، خاظرنشان کرد: امید است تا پایان سال روند رو به کاهش تلفات سوانح رانندگی ادامه داشته باشد؛ قطعاً با اجرای قوانین جدید اخذ جرائم از اول دی‌ماه، مردم در رانندگی‌های خود دقت بیشتری به خرج می‌دهند.

* بکارگیری روش‌های نوین و دستگاه‌های آنلاین ITS در جاده‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بکارگیری سیستم‌های نوین ITS در جاده‌های کشور، اظهار داشت: به زودی دوربین‌های ثبت سرعت در حدود 3 هزار کیلومتر از راه‌های کشور نصب خواهد شد و این اطلاعات دوربین‌ها به صورت آنلاین به دست ما می‌رسد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تأکید بر اینکه عامل سرعت، عاملی است که در جهان به عنوان یک عامل خطرناک در سیستم حمل و نقل جاده‌ای مطرح شده است، گفت: در کشورهای پیشرفته توانسته‌اند با روش‌های تخصصی سرعت را کنترل کنند؛ در ایران نیز جاده‌ها متناسب با نحوه ساخت و کیفیت، میزان سرعت در آنها اعلام شده است.
افندی‌زاده تأکید کرد: قطعاً در یک جاده روستایی نمی‌توان با سرعت 90 کیلومتر بر ساعت حرکت کرد زیرا قوس‌ها و شیب‌های این جاده برای سرعت‌های پایین‌تر طراحی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امید است با کمک پلیس‌ راه، هلال‌احمر، اورژانس و سایر ارگان‌های دست‌اندرکار جاده و بخصوص رانندگان و مردم بتوان سوانح رانندگی را هر سال کاهش داد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: قطعا اگر کاهش سوانح رانندگی به همین طریق ادامه یابد کاهش 10 درصدی سوانح در سال دوم برنامه پنجم و سال‌های بعد به همین منوال کمی مشکل‌تر خواهد بود زیرا هر روز با روند رو به رشد تعداد اتومبیل‌ها و توسعه راه‌ها مواجه هستیم.

* برنامه ریزی برای کاهش تلفات راهداران در سطح جاده‌های کشور

افندی‌زاده درباره برنامه‌ریزی سازمان راهداری برای کاهش تلفات راهداران، اظهار داشت: سعی کرده‌ایم تمامی راهداران به لباس‌های دارای شب‌رنگ مجهز باشند، اما به هر حال زمانی که در شب و یا ساعاتی از روز که هوا تاریک است راهداران برای پاکسازی جاده در حال فعالیت هستند، برخی خودروهای دیگر توجهی به علائم ندارند و بیشترین ضربه‌ای که به راهداران وارد می‌شود، عدم رعایت مقررات توسط رانندگان خطاکار است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: تلاش کردیم با نصب چراغ‌های چشمک زن، تجهیز خودروها به سیستم اعلام خطر در پشت آنها، تجهیز راهداران به لباس‌های شبرنگ‌دار و استفاده از تابلوهای ایست دارای چراغ، ‌کمتر شاهد بروز حادثه برای راهداران باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: قطعاً راهداری یکی از مشاغل پرخطر، مشکل و سخت است زیرا راهداران انسان‌هایی هستند که از جان خود برای حفظ جان مسافران می‌گذرند.

* امنیت شغلی راهداران در بخش دولتی و بخش خصوصی

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص امنیت شغلی راهداران خاطرنشان کرد: راهداران محور‌های مواصلاتی در دو قسمت فعالیت می‌کنند؛ عده‌ای از آنها در استخدام وزارت راه و شهرسازی هستند و زیر نظر دولت فعالیت می‌کنند که طی چند سال اخیر از این راهداران بسیار حمایت شده است و راهداری به عنوان یک اصل حاکمیتی مطرح شده است.
وی با اشاره به اینکه همچنین بخش خصوصی نیز در سیستم راهداری کشور وارد شده و به مسافران خدمات می‌دهد، یادآور شد: در قالب اصل 44 موضوع راهداری برخی جاده‌های کشور توسط وزارت راه و شهرسازی به بخش خصوی واگذار شده است و پیمانکاران پروژه‌ها را اجرا می‌کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: به هر حال در هر رشته‌ پیمانکاری، کسانی که به خوبی کار می‌کنند امنیت شغلی دارند؛ در تمامی کشورهای غربی نیز چیزی به عنوان استخدام رسمی وجود ندارد بلکه دولت با بخش خصوصی متناسب به زمانی که به آنها نیاز دارد، قرارداد می‌بندند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اجرای تمامی قوانین بر مبنای اصل 44 در وزارت راه و شهرسازی به نحو احسنت انجام می‌شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.